Jak wszyscy wiemy Unia Europejska czyli polityczny związek demokratycznych państw leżących w Europie daję wiele korzyści dla wszystkich krajów należących do tej wspólnoty jak można się dowiedzieć Unia Europejska istnieje o 1993 zaś nasz kraj Polska, wstąpiła do Unii Europejskiej w 2004 roku. W tym momencie otworzyły się nowe horyzonty dla Polaków. Większość decydowała się na wyjazd za granicę, aby zarobić dodatkowe pieniądze.
Państwa z Unii Europejskiej w tym także nasz zachodni sąsiad Niemcy oferują Polakom naprawdę atrakcyjne warunki pracy, ale także bezpieczne i legalne. W niektórych krajach w tym właśnie w Niemczech, Polacy mieszkający i pracujący na terenie tego kraju mogą starać się o uzyskanie świadczeń rodzinnych, czyli niemieckiego Kindergeld. Jest to zasiłek rodzinny z Niemiec, oznaczający po prostu dodatkowe pieniądze na dzieci. Natomiast nie wszyscy wiedzą jak uzyskać taki zasiłek i jak w ogóle zabrać się za składanie wniosków w tej sprawie. O Kindergeld mogą się starać matki samotnie wychowujące dzieci w Polsce, tylko przy tym ojciec dzieci musi mieszkać lub pracować legalnie w Niemczech.
Kolejnym punktem o jakim należy pamiętać to wiek dziecka. Kindergeld może być przyznawane dzieciom do ukończenia 25 roku życia z tym, że tylko w sytuacji, gdy nadal kontynuują one naukę w szkołach czy na uczelniach. Następną ważną informacją jest wnioskodawca, czyli kto może składać taki wniosek w Niemieckiej Kasie Świadczeń Rodzinnych. Otóż wnioskodawcą może być jednostka, która jest na terenie Niemiec zameldowana, pracuje legalnie lub prowadzi Gewerbe czyli działalność gospodarczą, a co za tym idzie rozlicza się z podatków w Niemieckim Urzędzie Skarbowym. Zasiłek rodziny z Niemiec (Kindergeld) można starać się uzyskać również dzięki firmom, biurom podatkowym, które znajdują się na polskim rynku, jak i w Niemczech.