Regeneracja elementów pneumatycznych w pojazdach ciężarowych.

Utrzymanie pojazdów ciężarowych w dobrym stanie technicznym, umożliwiającym bezpieczną ich eksploatację wymaga przeprowadzania odpowiednich przeglądów technicznych, oraz odpowiednich nakładów na przeprowadzane naprawy poszczególnych elementów układu pneumatyki w tych pojazdach. Jeśli chodzi o wymianę poszczególnych podzespołów układu na całkiem nowe, to jest to rozwiązaniem ostateczny, kosztownym, ale jednocześnie najlepszym z punktu widzenia gwarancji bezpieczeństwa, bowiem żaden naprawiany, zregenerowany element nie przecież mógł się równać pod względem osiągów z nowym. Niemniej jednak warto uwzględnić możliwość regeneracji, bowiem jest to opcja o wiele bardziej przystępna cenowo, dzięki której będziemy mogli efektywnie wykorzystać nasze środki, a przede wszystkim odłożyć w czasie konieczność zakupu nowych elementów układu pneumatycznego.

Zalety regeneracji zacisków oraz siłowników.

Jeśli chodzi o kwestie związane z regeneracją elementów pojazdów ciężarowych to trzeba tutaj przyznać, iż jest to bardzo dobre rozwiązanie, bowiem pozwala nam na wyraźnie obniżenie kosztów eksploatacji tego typu pojazdów. Charakteryzuje się ono następującymi zaletami:

  • Obniżenie kosztów eksploatacji
  • Możliwość efektywnego wykorzystania podzespołów układu pneumatycznego, aż do całkowitego ich wyeksploatowania
  • Odłożenie w czasie kosztów związanych z kompletną wymianą danych podzespołów

Warto tutaj pamiętać także o tym, iż regenerowane zaciski hamulcowe czy też siłowniki, bardzo dobrze mogą funkcjonować przez kolejne lata, a co za tym idzie, poruszanie się po drogach takim pojazdem będzie w stu procentach bezpieczne i komfortowe, a to przecież w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najistotniejszą.

Regeneracja siłowników oraz zacisków.

Jeśli stwierdzimy jakiekolwiek problemy z siłownikami bądź też zaciskami, koniecznie trzeba będzie udać się do warsztatu, w którym będzie można zdiagnozować nasze problemy. Bardzo okazuje się iż są one uszkodzone, a winę ponosi osuszacz powietrza, którego nieprawidłowe funkcjonowanie dostarczyło w wyniku do elementów układu powietrza sprężone o zbyt wysokim poziomie wilgotności, co przyczyniło się do nieprawidłowej pracy poszczególnych elementów oraz do ich korodowania. W takim przypadku regeneracja zacisków w samochodach ciężarowych będzie jak najbardziej wskazana, tak samo zresztą jak regeneracja siłowników samochodowych. Generalnie rzecz ujmując, musimy pamiętać o tym, iż w takich przypadkach konieczna będzie także od razu regeneracja osuszacza, aby nie był on przyczyną dalszego korodowania elementów układu i zapewniał dostarczanie powietrza sprężonego na odpowiednim poziomie wilgotności. Można więc powiedzieć, iż regeneracja będzie miała sens tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zostanie przeprowadzona kompleksowo, i wszystkie podzespoły, które zostały zregenerowane będą miały zagwarantowane prawidłowe warunki do efektywnej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *